Kasy fiskalne

Kasy fiskalne

      Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem oraz serwisem Kas fiskalnych i drukarek firmy NOVITUS. Urządzenia charakteryzują sie bezawaryjnością, zaawansowaną technologią. To marka gwarantująca najbardziej innowacyjne technologie z zakresu elektroniki i informatyki wykorzystywane w urządzeniach fiskalnych, automatycznej identyfikacji i wag elektronicznych.

    

UWAGA !!!!

Obowiązek używania kas fiskalnych online dla poszczególnych branż:

Od 1 stycznia 2020 roku

dla świadczenia usług naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów, sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędów silników spalinowych.

Od 1 lipca 2020 roku

dla świadczenie usług związanych z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania, sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

Od 1 stycznia 2021 roku

dla świadczenia usług fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych, budowlanych, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, prawniczych, związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wyłącznie w zakresie wstępu.

 

1 Września 2019 roku wycofane ze sprzedaży zostają kasy z kopią papierową (dwie rolki).

1 Stycznia 2023 wycofane ze sprzedaży zostają kasy z kopią elektroniczną.

Od 1 stycznia 2023 roku w sprzedaży będą wyłącznie kasy ON-LINE

Podatnicy którzy nie są zobligowani ustawą do wymiany na kasy ON-LINE a wcześniej zakupili kasy z kopią elektroniczną lub papierową będą mogli je używać do zapełnienia pamięci fiskalnej.

 

Jeżeli rozpoczynasz działalność po 1 maja 2019 roku i jest to twoja pierwsza kasa fiskalna możesz otrzymac zwrot poniesionych kosztów przy zakupie w wysokości 90 % ceny netto, jednak nie więcej niz 700 zł tylko i wyłącznie na kasę ON-LINE .

Zwrot mogą otrzymać również podatnicy którzy uzyskali już zwrot za zakupione wcześniej kasy a są zobligowani ustawą do wymiany na kasy ON-LINE.

Podatnik, jest obowiązany zapewnić połączenie internetowe umożliwiające automatyczne lub na żądanie przesyłanie danych między kasą ON-LINE a Centralnym Repozytorium Kas, zgodnie z harmonogramem przesyłania danych.

 

Zmiana matrycy stawek VAT od 1 maja 2019 roku

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów w sprawie kas rejestrujących z dnia 29 kwietnia 2019 r. obowiązuje nowa matryca stawek podatkowych (§ 6.1, pkt 5) dla WSZYSTKICH urządzeń fiskalnych (on-line, EJ, kopia papierowa) fiskalizowanych od 1 maja 2019 r.

Dla kas fiskalizowanych przed tą datą zmianę matrycy VAT należy przeprowadzić do 31 lipca 2019 r. Do tego dnia można rejestrować sprzedaż w oparciu o dotychczas stosowaną matrycę stawek VAT (§59.).

 Litera „A” – przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 22% albo 23%,
 Litera „B” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 7% albo 8%,
 Litera „C” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%,
 Litera „D” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%,
 Litera „E” – przypisane zwolnienie od podatku,
 Litery „F” i „G” – przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

   

W cenie kasy fiskalnej lub drukarki otrzymasz darmowe:

  • Programowanie
  • Szkolenie 
  • Fiskalizację
  • Zgłoszenie Podatnika o miejscu instalacji kasy oraz o fiskalizacji

Masz pytania napisz lub zadzwoń

multicomp@poczta.onet.pl

tel/fax: 68 3755959

 

 

 

© Copyright 2006 - 2019 by Multi-Comp. Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Wykonanie: Compute Web Studio